SMP
  • Vesti
  • Recenzije
  • Intervjui
  • Koncerti
  • Specijal
    • TOP3
    • Tema
  • Scena
    • Arhiva srpskih metal bendova
  • SMP Music
    • SMP Music Izdanja
    • SMP Music Info
SMPSMP
Pretraga
  • Vesti
  • Recenzije
  • Intervjui
  • Koncerti
  • Specijal
    • TOP3
    • Tema
  • Scena
    • Arhiva srpskih metal bendova
  • SMP Music
    • SMP Music Info
    • SMP Music Izdanja
  • Impressum
  • O nama
  • Kontakt
Recenzije

Amentes – It Could All Have Vanished

09/06/2002
Probajte nabaviti ovaj materijal, kao i pogledati bend uživo ako se pojave negde u vašoj blizini. Mislim da će se o njima još mnogo čuti u budućnosti
  • Žanr: Progressive Death / Doom Metal
  • Izdavač: Promo CD, 2002.
  • Web: Amentes.iuma.com
  • Piše: Nebojša Lakić

Kikindski doom death metalci Amentes konačno su dočekali završetak albuma prvenca. Bilo je već i vreme! Album nazvan It Could All Have Vanished, snimljen je u studiju Paradox u Smederevu, a čini ga osam pesama.

Ovaj promo CD je sastavljen od neznatno skraćenih verzija pesama. A kroz pesme nam je ponuđen progresivni doom death metal, sa clean i death vokalima. Klavijature su odgovorne za stvaranje interesantne i prepoznatljive atmosfere (pretežno su korišćeni piano, stringovi, kao i neki orijentalni zvukovi), bubanj je tehnički fino doteran, gitare su garažne produkcije… Ono što bih spomenuo kao glavni adut benda, su upravo interesantne strukture pesama, ne tipične strofa-refren šeme, orijentalne melodije… To, kao i već pomenuta mračna atmosfera čine Amentes jedinstvenim bendom kod nas, a i šire.

Na prvom promo CD-u nalazile su se prve dve pesme „IX“ i „The Path Below Me“, koje su mi, kad se sve sagleda, ostale i kao najbolje. Ali, tu je i jedna posebno interesantna pesma, poslednja na CD-u, pesma otpevana na srpskom, „Vidim“. Bez premca najbolja i najoriginalnija na ovom izdanju. Komplet otpevana clean vokalima, sa jakim tekstom i izvanrednim melodijama i strukturama. Tek nakon preslušavanja ove pesme, može se steći kompletna slika o tome ko je i šta je Amentes. Iako odudara od svih ostalih na albumu, kako zvukom, tako i trajanjem (preko 10 min!), verujem da će postati zaštitni znak ovog benda.

Sastav trenutno radi na objavljivanju albuma u inostranstvu, što će im, nadamo se, poći za rukom. Do tada, probajte nabaviti ovaj materijal, kao i pogledati bend uživo ako se pojave negde u vašoj blizini. Mislim da će se o njima još mnogo čuti u budućnosti.

Amentes – It Could All Have Vanished spisak pesama:

1. IX
2. The Path Below Me
3. The Clashing of Two Souls
4. Reflections
5. Master of Emotion
6. Sacrifice Me
7. Thought Currencies
8. Vidim

#AmentesNebojša LakićParadox Studio
Podeli tekst
Facebook Reddit Telegram Threads
Kako ti se sviđa tekst?
Sjajno0
Wow!0
Haha0
Zaspaću0
Tuga0
Grrr0
guest

guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Komentara
Najviše glasova
Novije Starije
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

Novo na portalu

Claymorean završava demo materijal za predstojeći album

02/04/2026

The Laws and Geraldo Minelli Performing Sarcófago u Beogradu

02/04/2026

Myrath objavio novi album Wilderness of Mirrors, uskoro premijerni nastup u Srbiji

02/04/2026

Hangover Division – Tomorrow’s Cry

30/03/2026

Ashes of Ares u Beogradu izvodi kultni Iced Earth album u celosti

27/03/2026

– Dešavanja –

Pročitaj i ovo

Recenzije

Sunovrat – Kuluk

18/03/2026
Wurmloch - Nightvaults to Neverwhere
Recenzije

Wurmloch – Nightvaults to Neverwhere

30/12/2025
Aberdar - The Sun
Recenzije

Aberdar – The Sun

22/12/2025
Recenzije

NAV – Tales from the Netherworld

15/12/2025
SMPSMP
Zaprati nas
© 2003-2026 Srpski Metal Portal. Dizajn: Lakinen69.
  • O nama
  • Impressum
  • Marketing
  • Kontakt
  • Forum
  • English
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?